Cookies
SFM Liberec s.r.o. potřebuje Váš souhlas k využití jednotlivých dat, aby Vám mimo jiné mohli ukazovat informace týkající se Vašich zájmů. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "OK".
Nastavení OK
Souhlas můžete odmítnout, případně souhlas následně změnit v nastavení cookies.

Ladislav Špaček: Etiketa ve zkratce aneb umění společenského vystupování (EDUCA EVENT)

11. 10. 2022
19:00 - 21:00
AULA - BUDOVA G, TUL
Pořadatel: SFM Liberec, s.r.o.

O akci

AKCE EDUCA EVENT

MÍSTO: AULA - BUDOVA G, TUL

ADRESA: UNIVERZITNÍ NÁMĚSTÍ 1410/1, LIBEREC
POŘADATEL AKCE: SFM LIBEREC, S.R.O.


Podle Jiřího Gutha-Jarkovského je „slušnost člověku vrozená, ale zdvořilosti se musíme učit“. Naše společenské vystupování je nejlepší reprezentací naší osobnosti, ale i firmy nebo úřadu, vytváří lepší podmínky pro úspěšná jednání a vzbuzuje důvěru našeho okolí. Zběhlost v pravidlech společenského chování není archaismus doby Gutha-Jarkovského, je to každodenní praktická potřeba v profesním, společenském i osobním životě. Pravidla etikety se stále proměňují, tak jak se proměňuje lidská společnost, proto je nutné je znát a uplatňovat. Etiketa je dnes předpokladem úspěchu v profesním, společenském i osobním životě.

 

V naší přednášce se zaměříme na nejdůležitější oblasti společenského chování:

 

■ oblékání se všemi detaily (společenské oblečení a business dress code, praktické rady pro muže i pro ženy),

■ kontaktní situace (představování, zdravení),

■ společenské akce a účast na nich, pozvánky a jak jim rozumět

■ etiketa běžných každodenních situací (na ulici, ve výtahu, v autě, v restauraci, v divadle).

 

 

Přednášející: Ladislav Špaček, původním povoláním pedagog. Vyučoval na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy, v letech 1990–1992 byl redaktorem a moderátorem Československé televize. Od roku 1992 působil téměř jedenáct let na Pražském hradě jako mluvčí prezidenta Václava Havla. Účastnil se bezpočtu vrcholných společenských událostí, jako doprovod prezidenta republiky navštívil více než 50 zemí světa, setkal se s desítkami prezidentů a členů královských rodin. Je autorem a protagonistou televizního seriálu Etiketa a na toto téma napsal již řadu knih: Etiketa, Velká kniha etikety, Nová velká kniha etikety, Komiksová etiketa, Etiketa do kapsy, Business etiketa a komunikace. Dále je autorem hry Starling aneb Etiketa hrou, etikety pro teenagery Špaček v porcelánu a etikety pro dívky Tereza či knihy vzpomínek Deset let s Václavem Havlem. Pro děti napsal tři úspěšné knihy etikety Dědečku, vyprávěj, Dědečku, ještě vyprávěj a Dědečku, už chodím do školy. Originálním způsobem, pouze formou fotografií, přiblížil čtenářům etiketu v česko-anglické publikaci Obrazová etiketa. Velkým dílem je čtyřsetstránková ETIKETA, moderní etiketa pro každého. V posledním roce vydal etiketu pro školáky Rokovy výlety do historie a příručku Etiketa obchodníka. Působí jako konzultant v oboru komunikace a etikety, pořádá přednášky pro top manažery firem a úřadů.

MÍSTO: AULA - BUDOVA G, TUL
ADRESA: UNIVERZITNÍ NÁMĚSTÍ 1410/1, LIBEREC
POŘADATEL AKCE: SFM LIBEREC, S.R.O.

základní vstupné
350
zvýhodněné vstupné (pro studenty TUL)
300