Cookies
SFM Liberec s.r.o. potřebuje Váš souhlas k využití jednotlivých dat, aby Vám mimo jiné mohli ukazovat informace týkající se Vašich zájmů. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "OK".
Nastavení OK
Souhlas můžete odmítnout, případně souhlas následně změnit v nastavení cookies.

Sport Park Liberec otevírá svá sportoviště i pro veřejnost


Sportovní areál Sport Park Liberec může od čtvrtka 3. prosince zpřístupnit svá vnitřní sportoviště i pro amatérské sportovce a veřejnost. K tomuto kroku dochází díky uvolňování protikoronavirových opatření v České republice, která právě od čtvrtka 3. prosince přešla do stupně 3 systému PES.

Veřejnost tak nyní může k rekreačnímu sportování začít využívat i vnitřní sportoviště Sport Parku Liberec, a to maximálně v počtu 10 osob za dodržení pravidla jedné osoby na 15 m2. Na venkovních sportovištích pak lze sportovat maximálně ve dvou hracích týmech či skupinách. Sportovci z řad veřejnosti budou moci využívat i zázemí – šatny, sprchy a toalety – za dodržování nastavených opatření.

Také tzv. amatérští organizovaní sportovci mohou od čtvrtka začít využívat vnitřní sportoviště – na jedné ploše se může do tréninku zapojit maximálně jedna skupina či tým dlouhodobě společně trénujících sportovců v maximálním počtu 10 osob. Pro příchod a odchod sportovců i pro využívání šaten, sprch a toalet budou nastavena režimová opatření, aby se zabránilo setkávání skupin.

Ve vnitřních i na venkovních plochách nyní mohou trénovat i profesionální sportovci, a to maximálně v jedné skupině dlouhodobě společně se připravujících osob bez omezení jejich počtu. Ti také mohou začít využívat sprchy, šatny a toalety za dodržení nastavených opatření.

Zatím však nedošlo k obnovení amatérských soutěží, uskutečnit se mohou nadále pouze ty profesionální.

„Jsme rádi, že můžeme konečně otevřít vnitřní sportoviště Sport Parku Liberec i pro amatérské sportovce a veřejnost. Otázkou však stále zůstává, kolik lidí začne areál opravdu využívat, když i při tréninku ve vnitřních prostorách musí mít zakryté dýchací cesty rouškou,“ poukázal na podstatné pravidlo nového sportování Lukáš Přinda, jednatel společnosti SFM Liberec, která areál Sport Parku Liberec spravuje.

Provoz jednotlivých sportovišť

Již v minulosti došlo kvůli zvýšené poptávce o venkovní sportoviště k prodloužení doby, kdy lze využívat atletický ovál, který je nyní od 16 do 20 hodin osvětlený. Ostatní venkovní sportoviště fungují s mírnými omezeními v běžném zimním režimu.

Hala míčových sportů bude v provozu od pátku, a to ve všední dny vždy od 12 do 23 hodin, o víkendech od 6 do 22 hodin. Při kolektivních sportech je hala k dispozici v maximálním počtu 10 osob na jedné ploše, při badmintonu je pak umožněna pouze dvouhra.

Home Credit Arena zůstává provozu ve zvláštním režimu převážně pro profesionální sportovce.

Ve Svijanské aréně je již v provozu jedna z ledových ploch a druhá se připravuje. Plochy budou určeny pro oddílové i amatérské sportování. Obnoví se i lekce bruslení Bruslička, které budou vyhrazeny tři ledové plochy. „Vnímáme velký zájem z řad rodičů, aby jejich děti mohly začít bruslit, proto jsme se rozhodli realizovat bruslení pro nejmenší i přes omezení. Dle aktuálních vládních nařízení bude Bruslička realizována jen do vyprodání kapacity. Rodiče děti pouze přivedou, ustrojí a odevzdají lektorům, kteří se o děti postarají. Trénink nebude možné sledovat v hale ani bistru,“ doplnil Lukáš Přinda. Na jednotlivé lekce Brusličky bude možná rezervace, aby nedocházelo k překročení povoleného limitu účastníků. Lekce budou probíhat podle běžného rozvrhu, ta poslední před Vánocemi se uskuteční 23. prosince. Z kapacitních a organizačních důvodů nebude možné obnovení veřejného bruslení.

Svůj provoz obnovují také ostatní sportoviště v areálu Krček – například střelnice, gymnastická hala, herna stolního tenisu, judo atd., a to za dodržování platných vládních nařízení. Bude zahájen také provoz bowlingu v Buddy Baru, kde se prolíná sportovní provoz s restaurací, bowling proto bude moci hrát maximálně 10 osob.

Více informací o aktuální provozní době a obsazenosti jednotlivých sportovišť v areálu najdete na www.sportparkliberec.cz nebo na facebookové stránce Home Credit Arena.

Zobrazeno 3665x
03.12.2020 21:24
zpět