Cookies
SFM Liberec s.r.o. potřebuje Váš souhlas k využití jednotlivých dat, aby Vám mimo jiné mohli ukazovat informace týkající se Vašich zájmů. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "OK".
Nastavení OK
Souhlas můžete odmítnout, případně souhlas následně změnit v nastavení cookies.

Home Credit Arena opět přivítala australskou hokejovou reprezentaci

Téměř po roce se Sport Park Liberec a především Home Credit Arena staly v druhém lednovém týdnu dějištěm tréninkového kempu australské hokejové reprezentace – tentokrát se zde připravoval tým mužské reprezentace U20 na Mistrovství světa divize III., které proběhne od 13. do 19. ledna 2020 v bulharské Sofii.


V průběhu soustředění si australští hokejisté zahráli i dva přípravné zápasy s Výběrem mládeže Liberecka – první z nich Češi vyhráli 6:3, druhý pak prohráli 3:5. 

„Český hokej má ve světě stále skvělé jméno, a proto si nás pro svá soustředění vybírají týmy z celého světa – mimo jiné právě Australané. Nabízíme jim skvělé zázemí i servis, které podle veškerých ohlasů jsou tu opravdu spokojení,“ zhodnotil projektový manažer Roman Kladivo.

Jak si své soustředění v Home Credit Areně Australané užili se s námi podělil trenér David Ruck. 


Proč jste si vybrali právě Liberec a Home Credit Arenu pro své soustředění před mistrovstvím světa?

Na celý zdejší areál máme skvělé reference od kolegů z ženské reprezentace Austrálie, která se zde připravovala v loňském roce, ale i od jiných týmů. Navíc má pro nás Liberec dobrou polohu pro cestu na mistrovství světa v Bulharsku.


Co zde oceňujete nejvíc?

Hlavně to, že můžeme trénovat v profesionální a výborně vybavené Home Credit Areně, na takové v Austrálii nejsme zvyklí. V celé zemi máme pouze asi 30 ledových ploch a všechny jsou mnohem obyčejnější. Za zmínku určitě stojí i zdejší zázemí. 


Jaký je vlastně váš tým?

Jsme reprezentace do 20 let a víceméně jsme se v tomto složení před šampionátem potkali až tady v Liberci, i když se naši hráči znají i z australské ligy. Někteří z nich hrají i v zahraničí – například ve Švédsku.


V rámci soustředění jste absolvovali i dva zápasy s Výběrem mládeže Liberecka. Jak jste si je užili a co vám řekly o vašem týmu?

Jsem rád, že se nám povedlo hrát s týmem, který je složený z přibližně stejně starých hráčů jako jsou ti naši, a proto je pro nás následné srovnání mnohem snadnější. Úvodní zápas jsme prohráli 3:6, druhý naopak vyhráli 5:3, takže se ukázalo, že týmy jsou v podstatě na stejné výkonnostní úrovni. 


V týdnu od 13. ledna vás čeká mistrovství světa v Bulharsku, momentálně hrajete ve třetí divizi. S kým se zde utkáte a co si od mistrovství slibujete?

Samozřejmě že chceme vyhrát! V naší skupině se potkáme s Jihoafrickou republikou, Tureckem a Čínskou Tchaj-Pej. Co bude dál uvidíme.


Pozn.: Australská reprezentace vyhrála svou skupinu na Mistrovství světa a spolu s Tureckem postoupila do play-off, kde je v sobotu 18. ledna čeká semifinálový zápas s Mexikem.

Zobrazeno 3720x
20.01.2020 10:22
zpět